- у Блог
Вино, пиво та віскі: тут усе про поєднання алкоголю з сиром

Вино, пиво та віскі: тут усе про поєднання алкоголю з сиром

Історично так склалось, що сир та вино ідуть по життю пліч-о-пліч. Це, справді, класичне поєднання смаків, які підкреслюють та доповнюють один одного.

А хто у нас найбільше полюбляє вино? Вірно, у переважній більшості жінки. Тому методом дедукції висуваємо гіпотезу, що сир — це вибір жінок. Ми, команда Сирних Мандрів, у цій статті не лише спростуємо цю теорему, а й розповімо вам як правильно підібрати напій до смачної тарілки крафтових сирів для Неї та для Нього. Поїхали!

Сир і вино

Почнемо з класики. Як не крути, але це perfect match. Не обов’язково записуватись на курси сомельє, щоб вдало підібрати вино до сирної тарілки. Ось вам перелік порад, дотримуючись яких, сир смакуватиме як у Франції 😊

  • Вік — це важливо. Правда, сировари полюбляють жартувати: “Age only matters if you are cheese” (вік важливий лише для сиру). Молоді сири багаті на вміст вологи. Під час їхнього “дозрівання” вода рівномірно випаровується, залишаючи смак більш насиченим та інтенсивним. Наприклад, сир Брі добирає “земляних” ноток до свого аромату, напівтверді сири, на кшталт Емменталь чи Мункач, отримують легкий горіховий післясмак, а блакитні (Рокфор, Стілтон) — починають пощипувати язик. Так само й вино: те, що зберігається вже певний час в погребі чи винному підвалі 😊, також відрізнятиметься від своїх молодих аналогів. Окрім вже притаманних фруктових ноток, з’являються нові, ледь помітні. Тому молоді сири (Моцарела, Сулугуні, Пастур, Шевр) варто поєднувати з легкими фруктовими білими винами (можна й з ігристими), а витримані — слід доповнювати густими насиченими червоними сухими.
  • Терпкі вина гарно паруються з твердими витриманими сирами. Чому? Насправді, це все наука. Таніни, що входять до складу таких вин, нейтралізують смак сиру. Це як вживати імбир перед смакуванням наступного сету японских суші чи ролів. Червоні густі терпкі вина з високим вмістом танінів дозволять щоразу по-новому розкривати смакові нотки сиру.
  • Поєднання солоного та солодкого, насправді, хороша ідея. За словами багатьох сироварів і сомельє, солодкі вина чудово балансують смак насичених блакитних сирів (а як вам усім відомо, блакитні сири, переважно, добре солені) чи молодої Гауди. Сіль в сирах тільки вигідно підкреслить фруктовий смак солодких вин.
  • Класично, м’які сири з дозріванням доповнюються напівсухими легкими білими винами. Все вірно, проте, радимо спробувати зіграти на контрасті — візьміть сир Брі чи Камамбер та доповніть його шампанським.
  • Цікаву річ придумали французи — вони полюбляють поєднувати вино та сир, що виготовляються в одному регіоні. “Що росте разом, смакує фантастично” і це — чиста правда.

Вино і сирВино червонеБіле вино і сир

Сир і пиво

Так, саме пиво. В Україні культура поєднання сиру та пива лише на стадії зародження, натомсть в багатьох європейських країнах — це вже повсякденне явище. За словами Сирних Експертів, поєднання пива й сиру абсолютно не відрізняється від поєднання сиру та вина. Принципи практично ті самі:

  • Основа всього — баланс. Темне пиво з гірчинкою аж ніяк не смакуватиме з молодою групою сирів, а світле нефільтроване з легкими фруктовими нотками не пасуватиме до витриманих.
  • У поєднанні сиру й пива важливо не забувати про інтенсивність смаку. До прикладу, поєднавши pilsner (лагер) з насиченим блакитним сиром, ви не отримаєте жодної сатисфакції. Смак та інтенсивність цього сиру повністю перекриють смакові властивості  пива.
  • Сири з козячого молока – молоді й м’які з дозріванням (Пастур та Валок),  розкриваються зі світлим пивом із цитрусовими нотками, що притаманні і пиву, і сиру.
  • Сири групи Паста Філата — Моцарела та Сулугуні вимагають цікавих смаків, на кшталт фруктового пива чи сидру. Особливо смакуватиме вишневе.
  • Любителі Елю, зверніть увагу на витримані сири з нотками карамелі. Це може бути Брюност, Мункач чи Біласовиця.
  • Темне пиво з гірчинкою підкреслить інтенсивність смаку сирів Чеддер та Скит.
  • Червоне пиво та біле нефільтроване збалансують смак м’яких сирів з дозріванням, таких як Велетень, Кабрі та Нуар.

Пиво та сулугуні копчений

Решта алкогольних напоїв

Вино, шампанське та пиво — це далеко не весь спектр напоїв для поєднання з сиром. Давайте розглянемо альтернативу.

  • Вермут. Йдеться, звісно, про хороший охолоджений класичний Вермут зі скибкою лимону в келисі. Його можна сміливо пропонувати до будь-якого виду сиру. Сири класу Tomme, у нас це Кантрі козячий, смакуватимуть із солодким вермутом, який по-новому обіграє трав’яні нотки сиру.
  • “Кріплені” вина, на кшталт портвейну, вимагають “дорослого” смаку сиру. Запропонуйте до них Скит, Цуркан чи витриманий сир Пекора і ви не пошкодуєте.
  • Коктейлі. Цитрусові поєднайте із сирами з козячого молока. Терпкі, на основі сухих лікерів — з витриманими овечими (Цуркан), а солодкаві та трішки приторні — з молодою групою сирів.

Віскі?

Саме так 🙂 За останні кілька років Віскі можна назвати основним конкурентом вину у поєднанні з сиром. Базові принципи залишаються незмінними — напій та сир поєднуємо за насиченістю смаку та аромату. Ось кілька прикладів:

  • Шотландське віскі (скотч) витримкою до 12-ти років смакуватиме с м’якими сирами з дозріванням, особливо, з козячого молока (Кабрі, Макі, Велетень).
  • Витриманий скотч (приблизно 24 роки) поєднується з напівтвердими сирами, витримка яких 5-6 місяців, наприклад. За такий період у сирах мінералізуються кристали солі, які, у поєднанні з віскі, створять надзвичайний дует.
  • Блакитні сири доповнимо full-bodied Scotch з комплексним смаком та ароматом.
  • До Американського віскі (особливо бурбон) ми рекомендуємо новинку в нашому асортименті — Альпаж.

Безалкогольні напої

Насолоду від споживання сиру можна отримати й без алкоголю. Як показує практика, соки, сиропи та газовані напої достойно доповнюють та, основне, не перебивають справжній смак сиру. Цікаво, що безалкогольні коктейлі, у більшості випадків, можна поєднувати з будь-яким видом сиру. Ось список напоїв, що стануть у нагоді:

  • Кава та чай. Чи знали ви, що існує мапа, на якій позначено “кавові” та “чайні” країни (за критерієм споживання  населенням одного чи іншого напою)? Цікаво, але Україну віднесли до “середнячків”, у нас співвідношення кавоманів до чайоманів 60/40. Але незважаючи на це, сири, що смакують з кавою, будуть смакувати і з чаєм. Найніжнішим доповненням одноголосно визнано Пастур, не відстають  Брюност та Селиський.
  • Домашній томатний сік або свіжовичавлений яблучний з невеликою кількістю тоніку.
  • Сироп з бузини з лимоном і тоніком (дуже полюбився жителям Австрії).
  • Сік зі світлого винограду.
  • Холодний чай (прерогатива американців).
  • Гранатовий чи журавлиновий сік.
  • Безалкогольне вино.

Насправді, список як алкогольних, так і безалкогольних напоїв, які можна та навіть потрібно поєднувати з сиром — нескінченний. Усіх перелічити ми фізично не зможемо, але, основна мета даної статті — показати, що, незалежно від уподобань в напоях, усі сміливо можуть влаштувати собі сирний вечір та насолоджуватись смаком справжніх крафтових сирів.

Слідкуйте за новинами в соціальних мережах Facebook та Instagram — усі новинки саме там 🙂

Залишити коментар