- у Blog

Кожен поціновувач сиру, безсумнівно, хоча б раз у житті куштував Parmigiano-Reggiano. Чи то в пасті, чи в салаті, чи на сирній тарелі. Він є одним із символів сироваріння в Італії та, напевне, найбільший за об’ємами імпорту в Україну.

В чому ж секрет?

900 років тому, в монастирях, що знаходились у мальовничій долині між італійськими містами Парма та Реджо Емілія, монахи винайшли рецепт твердого сиру з крихкою текстурою. Надлишок молока та проблеми з його зберіганням, підштовхнули монахів до створення Parmigiano-Reggiano. З 1254 року і до кінця 14 ст. “пармезанна” монополія була закріплена за Бенедиктинським абатством. Але, “кота в мішку” довго втримати не вдалось і на початку 16 ст. рецептура була продана в країни Європи, де до його виробництва долучились кращі сировари Франції та Німеччини. І, як Ви могли здогадатись, кількість виробників одразу почала рости в геометричній прогресії (це нагадувало Аляску, лиш, в даному випадку, замість золота був Пармезан).

До 2008 року в світі налічувалось понад 510 виробників сиру Parmigiano Reggiano. Перенасиченість ринку та обурення винахідників змусили Європейський суд на законодавчому рівні закріпити назву “Parmigiano Reggiano” за сироварами північних районів Італії. Тому, звертайте особливу увагу на маркування та виробника, справжній – лише тут: Парма, Реджо Емілія, Болонья, Падуя, Модена.
А Parmesan – це французький термін, яким іменують сири, що за технологією виробництва, текстурою та смаковими характеристиками, схожі до італійського.

Король сирів?

Уявіть собі – молоко, сіль, вода та час. Саме з цього роблять Парміджано. Технологія, хоч і не складна, але тривала та кропітка. Після виготовлення та соляних ванн тривалістю 20-25 днів, перший весь рік цей сир дозріває в спеціальних кімнатах на дерев’яних столах, а наступний – в камерах зберігання. Тобто, на готовий продукт сировари можуть чекати близько двох років! І це за умови, що всі процеси дозрівання були успішними та продукт належної якості.
Сировари запевняють, що для виготовлення тільки одного кілограму Пармезану знадобиться аж 14 літрів молока. В домашніх умовах такий точно не приготуєте 😊

З чим?

В Італії – з волоським горіхом, джемом та медом, додають також до пасти, піци, різотто та в супи. У Франції ним посипають м’ясо перед запіканням. В Німеччині – з вином та інжиром.
Парміджано багатий на кальцій, тому в цьому сирі закладений не лише смак, а й користь.

А в Україні?

Для любителів Парміджано ми підготували щось особливе, та, основне, своє, рідне. Це переможець Ukraine Cheese Awards day – твердий сир з козячого молока Капра. Текстура Капри є крейдовою з помітними “кристалічними” частинками, у нього виражений солоний смак з післясмаком волоського горішка та лугових трав.

Спробуй – зрозумієш.

PS Слідкуйте за новинами в соціальних мережах Facebook та Instagram  – все найцікавіше саме там =)

Залишити коментар

Ваш емейл не буде опубліковано

Ваш коментар*

Ім'я*

Емейл*

Вебсайт*