- у Блог
Сирний Експерт в Сирних Мандрах

Як стверджує Вікіпедія, “cheesemonger” (Сирний Експерт) — це той, хто продає сир.
Ми вирішили ретельніше проаналізувати це запозичене слово і, за допомогою перекладача, знайшли цікаве співпадіння. При перекладі слова “cheesemonger” на французьку, ми отримали “fromager”, а переклавши слово “сировар” французькою, отримали “fabrication du fromage”. Отже, cheesemonger’ом можуть іменувати себе як сировари, так і продавці сиру. Але, сьогодні не про лексику й словники, а про чізмонгерів.

Почнімо з початку

У колективі “Сирні Мандри” ми придумали український аналог цього запозиченого слова — “Сирний Експерт” (автовиправлення в телефоні частенько корегує цей вислів на “мирний експерт” 😉 ). І саме так ми називаємо усіх працівників наших крамниць та менеджерів онлайн-відділу, які приймають замовлення, оскільки продавати сир не так просто, як видається на перший погляд. Хтось одного разу сказав, що “cheesemonger” — це як “сирний терапевт”, який допомагає направити у вірне русло ваші смаки та бажання.

Сирний експерт

Сир — це багатогранний продукт із розмаїттям смакових та післясмакових ноток. Один сир пасуватиме на канапку, проте на сирній таці буде зайвим. Деякі сири мають хороші властивості щодо плавлення, ну а інші — аж ніяк, і хоч трісни 😊. Якщо “прикинути”, то у нашому асортименті понад 100 видів сиру. Всі вони від різних виробників, виготовлені за різними технологіями та з різного молока. Звісно, частина з них — улюблені кисломолочні, а решта…? І тут на допомогу приходить чізмонгер.

Сирний експерт

Часто, сиролюбам, котрі потрапили в наші крамниці вперше, важко зробити свій вибір, оскільки крафтовий сир — це не класичні Гауда та Пармезан, зі смаками яких ми більш-менш знайомі. Це щось зовсім нове, нестандартне та неординарне. Трапляється й таке, що кожного разу один і той самий сир, проте з різних “партій”, смакуватиме по-новому. І тому основне завдання Сирного Експерта на цьому етапі — дослухатись до вас. Саме від цього в подальшому залежатиме його пропозиція та рекомендація стосовно вибору сиру.

Сирний експерт

Сирний Експерт не лише повинен орієнтуватись в асортименті крамниці, йому потрібні знання і виробників, і фермерських господарств, і технології їх виготовлення. Він завжди зможе порекомендувати та підібрати сир для певної події, страви чи просто за бажанням покупця. Саме Експерт знає різницю між сметаною та вершками (не тими, що до кави 😊 ), наглядно продемонструє правильні скоринки й вічка, розповість про корисні властивості Рікоти і маслянки, та ще й сирний анекдот розкаже.

Стати “cheesemonger” просто?

Шлях до “Сирного Експерта” тернистий. Теоретична база знань, навчання технічним та комунікативним аспектам роботи, поїздки на сироварню, щоб почерпнути знання щодо процесу виготовлення сиру, дегустація всього асортименту крамниці (“cheesemonger” повинен знати, що продає 😊 ), участь у фестивалях, ярмарках… і так до нескінченності.

Довіряйте чізмонгерам та, основне, комунікуйте. Ваші думки читати ми ще не навчилися, проте, дуже цього прагнемо. Сподіваємося, тепер ви знаєте, що за прилавком стоїть не просто продавець, а справжній Сирний Експерт.

Сирний експерт

PS. Слідкуйте за новинами в соціальних мережах Facebook та Instagram – все найцікавіше саме там 🙂

1 коментар

  1. […] Розповідь про історію виникнення компанії, Сирних Експертів, крафтові крамниці та сир загалом. Корисно та […]

Залишити коментар